بسم الله الرحمن الرحیم
چهارشنبه، ۶ مهر ۱۳۹۰
2011 September 28
فارسی | English
شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی
صفحه نخست | درباره ما | تماس با ما
SHANA RSS
 آخرین‌اخبار 
 نفت   گاز   پالایش و پخش   پتروشیمی   بین الملل   عکس   پایشگری 
معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی و مدیریت:
تسهیلات ویژه انتقال کارکنان صنعت نفت به شهرستان ها تعیین شد

۱۴:۱۷ (سه شنبه ۱ آبان ۱۳۸۶)
اخبار مرتبط
» سند راهبردی توسعه منابع انسانی تدوین می شود
» سهم منابع انسانی در صنعت نفت افزایش می یابد
نسخه چاپی نسخه چاپی

دکتر منصور معظمی از تصمیم شورای مدیران اداری وزارت نفت برای تشویق و کمک به کارکنان رسمی و پیمانی، علاقه مند به انتقال محل اشتغال خود از تهران به بقیه کلان شهرهای کشور خبرداد.

به گزارش شانا به نقل از هفته نامه مشعل، دکتر منصور معظمی، با بیان این مطلب افزود: این تصمیمات بر اساس مصوبه جلسه هفته گذشته هیئت وزیران و برای تشویق و کمک به کارکنان رسمی و پیمانی اتخاذ شده و علاقه مندان به انتقال محل اشتغال خود از شهر تهران به بقیه کلان شهرهای سایر نقاط کشور می توانند از تسهیلات ویژه این طرح برخوردار شوند.

معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی و مدیریت، در باره تسهیلات و امکانات ویژه ای که برای متقاضیان انتقال از کلان شهرها در نظر گرفته شده، گفت: اعطای تسهیلات بانکی از محل تسهیلات بخش مسکونی برای احداث واحد مسکونی، واگذاری زمین به قیمت تمام شده در نقاطی که دولت زمین داشته باشد، تقسیط پنج ساله و بدون احتساب سود و کارمزد و همچنین تقسیط هزینه انشعاب آب، برق، گاز، فاضلاب و تلفن واحد مسکونی احداثی در شهر مقصد کارمندان منتقل شده از جمله تسهیلات و خدمات اجرای این طرح می باشد.

وی در ادامه فراهم سازی امکان انتقال فرزندان کارکنان که در هر یک از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اعم از سراسری، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور مشغول به تحصیل باشند، به دانشگاه مقصد انتقال کارمند و یا نزدیک ترین شهر به آن نقطه، را از جمله حمایت هایی معرفی کرد که دستگاه های مربوط به کارمندان اعطا می کنند.

دکتر معظمی اظهار داشت: اعطای معادل ریالی یک پایه و اعطای یک ماه مرخصی تشویقی از تاریخ صدور حکم انتقال از دیگر حمایت های و تسهیلات در نظر گرفته شده اجرای این طرح است.

او شرایط متقاضیان برای انتقال و استفاده از تسهیلات این آیین نامه را چنین تشریح کرد: این طرح شامل تمامی کارکنان رسمی، پیمانی شاغل در کلان شهرهای تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، کرج، شیراز، قم و اهواز می شود که حداقل پنج سال از عمر خدمتی این کارکنان گذشته باشد و  متقاضیان باید تا پایان سال 85 در کلان شهرها مشغول خدمت بوده باشند.

معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی با شاره به این که آیین نامه مذکور در جلسه هفته گذشته شورای مدیران اداری تصویب شده است، تصریح کرد: افرادی که تاریخ انتقال آنان از کلان شهر ها از ابتدای سال 86 به بعد باشند، نیز می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

معظمی در باره میزان واگذاری زمین و تسهیلات بانکی اعطایی گفت: متقاضیان انتقال به شهرهای خارج از حریم استان تهران تا فاصله 150 کیلومتر و از حریم سایر کلان شهرها تا فاصله 50 کیلومتر، 120 متر زمین و 120 میلیون ریال وام دریافت می کنند و برای انتقال به شهرهای با جمعیت 300 هزار نفر و بیشتر، 150 متر زمین و 130 میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است که قدر سهم زمین واگذاری در سایر شهرها 180 متر و میزان تسهیلات پرداخت وام 140 میلیون ریال است.

وی در پایان اظهار داشت: دولت همچنین کمک سودی را به میزان حداکثر 55 میلیون ریال به صورت نقدی به متقاضیان انتقال پرداخت می کند و چنانچه همسر کارمند نیز دارای شرایط انتقال در چارچوب این آیین نامه باشد، امتیازات مربوط به اعطای زمین و تسهیلات و کمک سود پرداخت تسهیلات به میزان 30 درصد افزایش می یابد. 

 

   نظر شما درباره خبر 
  نام :
  پست الکترونیک :

  لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
  (کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)   

  Powered By RadCom