«

»

فوریه 16

بازار جهانی ۳۵ میلیارد دلاری کاتالیست ها تا سال ۲۰۲۴

519817827298377
بازار کاتالیست به نوع، مواد، کاربرد و جغرافیا تقسیم بندی می شود. پیش بینی می شود که بازار جهانی انواع کاتالیست تا سال ۲۰۲۴ به حدود ۳۵ میلیارد دلار برسد.
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی ” نفت ما ” ،عوامل اصلی در بازار جهانی کاتالیست به خاطر بکارگیری فزاینده از کاتالیست ها به گونه ای که مصرف رو به رشد سوخت ها و دیگر محصولات شیمیایی و سرمایه گذاری زیاد در صنایعی که از کاتالیست ها استفاده می کنند، می باشد. به علاوه این بکارگیری فزاینده بواسطه تقاضای رو به رشد برای تولید محصولات کارآمدتر همچون بنزین با اکتان بالاتر ، محصولات با کربن کمتر و دیگر شیوه های کارآمد می باشد.

کاتالیست یک ترکیب شیمیایی است که به مقادیر کمی برای افزایش میزان اندرکنش پایین آوردن انرژی فعالیت، اضافه می شود. در خلال اندرکنش شیمیایی، کاتالیست هیچ گونه تغییر شیمیایی ایجاد نمی کند و در مرحله اولیه اش برای اندر کنش کلی باقی می ماند. بازار کاتالیست به نوع، مواد، کاربرد و جغرافیا تقسیم بندی می شود.

بر اساس نوع بازار، کاتالیست به کاتالیست های همگن و غیر همگن تقسیم بندی می شود. اغلب کاتالیست های غیر همگن جامد بوده و می تواند به صورت جامد یا مایع در ترکیبات اندرکنشی اضافه شود. پیش بینی می شود که بازار کاتالیست های غیر همگن شاهد رشد سریعی در طول دوره مورد پیش بینی تا سال 2024 باشد. این امر به خاطر مطلوبیت سنتی این ترکیب که دارای ماهیت جداشونده آسانش از کنش واکنش های شیمیایی است و در نتیجه فرآیند بازیابی رو به جلو بوده و گامهای تصفیه سازی به حداقل رسیده است.

بر مبنای مواد، بازار کاتالیست به دسته های زئولیت ها، فلزات، شیمیایی و مواد اورگانو متالیک تقسیم بندی می شود. پیش بینی می شود که کاتالیست های مبتنی بر فلز سهم قابل توجه بازار را در سال های آتی به خاطر در دسترس بودن و افزایش تقاضا برای کاتالیست صنعتی در پالایشگاه ها در سرتاسر جهان، حفظ کند. به علاوه، پیش بینی می شود که بازار کاتالیست های مبتنی بر اورگانو متالیک سریع ترین رشد را تا سال 2024 به خاطر تقاضای فزاینده در صنعت سنتز شیمیایی شاهد باشد.

بر مبنای کاربرد، بازار کاتالیست به پالایش نفت خام، سنتز شیمیایی و فرمولاسیون پلیمری تقسیم بندی می شود. پیش بینی می شود که کاتالیست پالایش نفت خام بیشترین کاربرد را در این دسته هم از نظر ارزش و هم از نظر حجم در بازار در سالهای آتی به خاطر تقاضای فزاینده برای کاتالیست ها در تولید سوخت ها و دیگر فرآورده های نفت خام داشته باشد. اهمیت استفاده از کاتالیست ها اساساً به خاطر تقاضای فزاینده برای سوخت ها و اجرای هنجارهای زیست محیطی در صنایعی همچون خودروسازی و صنایع پلیمری افزایش یافته است.

بر مبنای منطقه، بازار کاتالیست به آسیا-پاسیفیک، آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپا و خاورمیانه – آفریقا تقسیم بندی می شود. اسیا-پاسیفیک یکی از بازارهای پیشرو برای کاتالیست به خاطر مشتری محور بودن رو به رشد برای محصولات نهایی، ایجاد تقاضا برای این ترکیب در بخش صنعتی و اساسا در پالایش نفت خام و سنتز شیمیایی می باشد.

در مجموع پیش بینی می شود که بازار جهانی انواع کاتالیست تا سال 2024 به حدود 35 میلیارد دلار برسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*