«

»

ژانویه 05

آغاز تولید توتال از میدان فراساحلی بزرگ اگینا در نیجریه

512529296469387
توتال در 29 دسامبر 2018 اعلام کرد که تولید از میدان فراساحلی بزرگ اگینا Egina در عمق 1600 متری و در 150 کیلومتری نیجریه را آغاز کرده است. میدان اگینا، روزانه 200 هزار بشکه نفت تولید می کند که 10 درصد تولید نیجریه را شامل می شود.

واحد شناور ذخیره سازی و باراندازی تولید FPSO 3.3 میلیارد دلاری برای توسعه میدان بزرگ اگینا استفاده شده که از بزرگترین نوع ساخته شده تاکنون توسط توتال می باشد. این پروژه همچنین سطح رکورد پیمانکاران داخلی نیجریه را به ثبت رسانده است به گونه ای که هجده قطعه از اف پی اس او به صورت داخلی ساخته و سرهم شده و 77 درصد ساعات صرف شده بر روی این پرو­ه در داخل نیجریه کار شده است. راه اندازی این پروژه 10 درصد کمتر از بودجه اولیه (16 میلیارد دلار) بوده به گونه ای که بیش از 1 میلیارد دلار صرفه جویی کپکس CAPEX بویژه به خاطر اجرای حفاری عالی در زمان حفاری هر چاه بوده است که 30 درصد کاهش داشته است.

«آرنود برولاک» رییس اکتساف و تولید توتال اعلام کرد:” توتال مفتخر است که پروژه ای از این دست را پایین تر از بودجه اولیه تحویل داده و به توسعه بخش نفت و گاز نیجریه با اشتغال زایی و همچنین ایجاد ظرفیت صنعتی کمک کرده است. اگینا به صورت قابل توجهی تولید و درآمد توتال را از سال 2019 به بعد افزایش خواهد داد و از تلاشهای ما برای کاهش شدید هزینه ها منتفع خواهد شد. ما در چهار سال گذشته هزینه های عملیاتی مان را تا 40 درصد کاهش داده ایم.»

میدان اگینا در سال 2003 کشف شد و دومین توسعه تولید آن در سال 2009 آغاز شد. میدان پریووی دومین میدان اکتشافی بزرگ دیگر است که این بلوک را سودآور کرده است به گونه ای که تصمیم سرمایه گذاری برای سال 2019 برنامه ریزی شده است.

توتال همچنین در توسعه میدان فراساحلی «برول پادای» آفریقای جنوبی در 150 کیلومتری سواحل این کشور با ذخیره 500 مییلون بشکه نفت فعال می باشد که تولیدش را از نیمه اول 2019 آغاز خواهد کرد.

فاتیما رضایی/نفت ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*