«

»

دسامبر 13

سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیون دلاری لوک اویل در میدان ژنیس قزاقستان

519819754867591
«واگیت آلکپروف» رییس شرکت «لوک اویل»، و « آلیک ایداربایف» رییس هیات مدیره «کازمونای گاز KazMunayGas » توافقنامه مشترکی را در مورد همکاری مشترک و تامین مالی پروژه «ژنیسZhenis» در بخش قزاقستانی دریای خزر امضا کردند. این اسناد همکاری، شرایط توسعه بلوک را مشخص می کند.

گام بعدی، مذاکرات با مقامات ذیصلاح جمهوری قزاقستان برای تشریح اکتشاف و تولید در این بلوک خواهد بود.

این پروژه جدید در دریای خزر یک رویداد مهم از نظر گسترش پایه منبع شرکت لوک اویل در این منطقه مهم استراتژیک خواهد بود، جایی که این شرکت قبلا قابلیت های مهمی را به دست آورده است.

ریdس هیات مدیره کازمونای گاز اعلام کرد که این دو شرکت به عنوان شرکای استراتژیک پروزه های زیادی را در سالهای گذشته انجام داده اند و این موافقتنامه حوزه همکاری دو شرکت را در چارچوب اکتشاف و تولید مشترک هیدروکربون ها در قلمرو جمهوری قزاقستان افزایش می دهد.

لوک اویل قصد دارد تا 270 میلیون دلار در میدان زنیس سرمایه گذاری کند. در مرحله اول این سرمایه گذاری 60 میلیون و در مرحله دوم 210 میلیون دلار خواهد بود. اکتشاف از این میدان در سال 2019 آغاز خواهد شد.

پیشتر در 5 ژوئن 2018، دو شرکت موافقت نامه اصولی این پروژه را امضا کرده بوند.

بلوک ژنیس، با 6848 کیلومتر مربع در بخش قزاقستانی دریای خزر در عمق 75 تا 100 متری دریا و در فاصله 80 کیلومتری از ساحل و 180 کیلومتری آکتائو قرارگرفته است.

لوک اویل از سال 1995 به صورت موفقیت آمیزی در قزاقستان فعال بوده است. این شرکت در توسعه میادین تنگیز، کاراچاغاناک و کومکول مشارکت داشته و همچنین به عنوان یک طرف سرمایه گذاری مشترک در توسعه میدان «تسنترالنویه» در دریای خزر بوده و عضو کنسرسیوم خط لوله خزر می باشد.

شرکت لوک اویل، دومین شرکت بزرگ روسیه از نظر درآمدی با درآمد سالانه 93.85 میلیارد دلار می باشد.

فاتیما رضایی/ نفت ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*