«

»

اکتبر 04

خط ریسندگی کارخانه بافت بلوچ در دهه فجر افتتاح می شود

09
دکتر منصور معظمی در حاشیه بازدید از کارخانه ریسندگی و بافندگی بافت بلوچ ایرانشهر در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با راه اندازی خط جدید این کارخانه زمینه اشتغال ۱۷۰نفر به طور مستقیم فراهم می شود.معظمی با اشاره به اینکه کارخانه بافت بلوچ به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای نساجی کشور نقش مهمی در اشتغال و تولید منسوجات در جنوب شرق کشور داشته است، گفت: متاسفانه این کارخانه در آتش سوزی سال ۸۸ تمامی امکانات آن از بین رفت.

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بیان کرد: تلاش خواهیم کرد با احیای دوباره این واحد نساجی شاهد تولید کالای داخلی و توسعه اقتصادی منطقه باشیم.
معظمی اظهار داشت: خط بافندگی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر نیز تا یک سال آینده تکمیل و راه اندازی می شود.

نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر، دلگان، سرباز و فنوج در مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: برای احیای خدا بافندگی کارخانه بافت بلوچ ۱۰ میلیون دلار از سوی سازمان ایدرو اختصاص یافته است.

دکتر محمد نعیم امینی فرد افزود: واحد بافندگی این واحد نساجی در سال آینده افتتاح می شود.

وی تصریح کرد: با راه اندازی این واحد بافندگی برای بیش از ۶۰۰ نفر ایجاد اشتغال می ‌شود.

به گزارش ایرنا، کارخانه فراگیر بافت بلوچ در سال ۵۵ در شهرستان ایرانشهر راه اندازی شد و در زمان اوج فعالیت حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر نیرو در آن مشغول به فعالیت بودند.

این کارخانه در سال ۸۸ دچار آتش سوزی و واحدهای ریسندگی آن کاملا تعطیل و فعالیت بافندگی و رنگ آمیزی آن محدود شد اما از سال ۹۴ فعالیت خود را از سر گرفت و در اوایل سال ۹۵ از لیست واگذاری به بخش خصوصی نیز خارج شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*