«

»

سپتامبر 15

نصب بزرگترین و طولانی ترین خط لوله نفتی نروژ توسط شرکت سایپم

310327202541531
آخرین لوله از آنچه که هم اکنون بزرگترین و طولانی ترین خط لوله نفتی نروژ است، دقیقا در کنار سکو در میدان نفتی یوهان سوردراپ Johan Sverdrup نصب شد. این خط لوله 36 اینچی به طول 283 کیلومتر از ترمینال نفتی مانگستاد Mongstad در بیرون از منطقه برگن Bergen به میدان بزرگ نفتی در دریای شمال کشیده شده است.

“گیر بیانس” مسوول خطوط لوله و برق زیردریای پروژه یوهان سوردراپ می گوید: “ما با همکاری شرکت ایتالیایی سایپم Saipem (به عنوان تامین کننده تجهیزات) از شرکتهای زیر مجموعه انی Eni در کشیدن خط لوله نفتی به یوهان سوردراپ بدون هرگونه حادثه جدی موفق عمل کرده ایم که در نوع خود عملیات قابل توجهی بوده به گونه ای که بیش از از 600 نفر در آن درگیر بوده اند و بیش از 23،000 لوله را به هم متصل کرده اند که هم اکنون بزرگترین و طولانی ترین خط لوله نفت نروژ است.” وی ادامه داد: “این خط لوله نفتی نقش اساسی در این پروژه ایفا می کند. میدان یوهان سوردراپ در اوج فعالیت خود روزانه 660،000 بشکه نفت به ارزش بیش از 350 میلیون کرون نروژ تولید می کند که به ترمینال مانگستاد منتقل می شود. ”

کشتی سایپم کاستورونه از اواخر آوریل امسال عملیات لوله گذاری در مانگستاد را آغاز کرد. سپس، خط لوله از طریق Fensfjord قرار داده شد قبل از اینکه کشتی به میدان نفتی یوهان سوردراپ حرکت کند. این عملیات با کیفیت بالا و بدون هیچ حادثه جدی اجرا شد. با نصب خط لوله نفتی، سایپم کاستورونه هم اکنون در حال آماده شدن برای مرحله بعدی که لوله گذاری 156 کیلومتر خط لوله گازی است، می باشد که از میدان یوهان سوردراپ به خط لوله استات پاپ statpipe امتداد می یابد، یعنی از جایی که نهایتا گاز از این میدان به کارستو Kårstø حمل می شود. پیش بینی می شود عملیات نصب این خط لوله در طول فصل پاییز آینده تکمیل شود. زمانی که عملیات خط لوله کامل شود، فعالیت نصب میدان نفتی یوهان سوردراپ در سال 2018 نیز به پایان خواهد رسید. با نصب سه جکت، دو تاپساید، یک پل، بیش از 400 کیلومتر خط لوله و 200 کیلومتر کابل برق، فعالیت سال 2018 احتمالا تاکنون پرکارترین فعالیت نصب یک پروژه در فلات قاره نروژ خواهد بود. و در سال 2019، دو تاپساید آخر و پل های باقیمانده قبل از راه اندازی مرحله اول توسعه میدان نفتی یوهان سوردراپ، در نوامبر سال آینده نصب خواهند شد.

فاتیما رضایی/نفت ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*