اقدامات امریکا تاثیری بر قراردادهای خودرویی ندارد » دکتر منصور معظمی

«

»

مه 14

اقدامات امریکا تاثیری بر قراردادهای خودرویی ندارد

khodrosazi
دهه ۹۰ سال‌های متفاوتی برای صنعت ایران به‌ویژه صنعت خودرو آن رقم زد.

در آغاز سال، تحریم‌های سفت و سخت کشورهای اروپایی و امریکا باعث شد تا صنعتگران داخلی وارد مرحله جدیدی از فعالیت خود شوند و توانمندی و ظرفیت خود را محک بزنند. اگر‌چه صنعت خودرو و قطعه دچار وضعیت بسیار سختی در امر تولید شد اما این تهدید باعث شد تا صنعت خودرو خودکفاتر از گذشته شود و با استفاده از تمام ظرفیت‌های داخلی اجازه توقف تولید را ندهد. در ادامه به سرانجام رسیدن برجام و از سرگیری مذاکرات و همکاری‌های بین‌المللی نیز، خودروسازان و قطعه‌سازان از فرصت به‌دست آمده برای تقویت و روزآمدی خود استفاده کردند و همکاری با پیش‌بینی تهدیدهای ممکن از سرگرفته شد. این‌بار درگیر کردن منابع مالی طرف خارجی باعث شده تا در آینده آنها نتوانند به راحتی تعهدات خود را به فراموشی بسپارند. با رفتارهای دوگانه امریکا به نظر می‌رسد این‌بار صنعت خودرو با تجربه بیشتر دچار سختی‌های اوایل دهه ۹۰ نشده و حرکت رو به جلوی خود را حفظ کند.

فعالیت‌ها ادامه می‌یابد
منصور معظمی، رئیس‌ هیات‌عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در گفت‌وگو با «گسترش صنعت» درباره رفتار دوگانه امریکا با برجام و تاثیر آن بر قراردادهای صنعت خودرو گفت: اقدام‌های امریکا نمی‌تواند هیچ تاثیری بر قراردادهای خودرویی داشته باشد. قراردادهایی که تا امروز بسته شده وارد مرحله اجرایی شده و فعالیت‌ها نیز آغاز شده است. وی افزود: معتقدم اتفاق خاصی در این باره نخواهد افتاد زیرا اگر تغییراتی در این روند رخ دهد این شرکت‌های خارجی هستند که فرصت‌های حاصل‌شده خود را از دست می‌دهند. به این ترتیب که بازار ایران را با تمام ظرفیت‌های آن از دست می‌دهند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ضمن آنکه رفتار ما با شرکت‌هایی که به تعهدات خود عمل نکنند متفاوت از گذشته خواهد بود. بنابراین اگر قراردادی بسته می‌شود شرکت‌ها ناگزیر به پایبندی تعهدات خود هستند و هر یک از طرف‌ها باید به وظایف خود درست عمل کند. او ادامه داد: ایران فرصت‌های زیادی در اختیار دارد که یکی از این راهکارها ممنوعیت واردات است. به این ترتیب آنها بازار ایران را از دست خواهند داد.

قراردادهای بالقوه خودروهای سنگین
معظمی همچنین درباره مبادلات ارزی و مشکلات احتمالی پولی گفت: پرسش این است که آیا امریکایی‌ها در برجام به تعهدات خود عمل کردند؟ آنها در این مدت ۲ سال اجازه ندادند بانک‌های بزرگ بین‌المللی وارد بازار ایران شوند و مبادلات پولی و سرمایه‌ای انجام شود. در نتیجه، با ادامه این روند اتفاق خیلی خاصی در این زمینه رخ نخواهد داد. وی اظهار کرد: ممکن است مشکلاتی به وجود‌اید که طبیعی است ایران نیز برای آن راهکار دارد. رئیس هیات‌عامل ایدرو خاطرنشان کرد: «با خروج امریکا قرار نیست ایران عزا بگیرد» و راه‌حل‌‌های دیگری در بخش‌های مختلف دارد و با مکانیزم خودش روند توسعه صنعت خودرو را ادامه می‌دهد. وی درباره قراردادهای دیگر خودرویی در بخش خودروهای سبک و سنگین تا پایان سال نیز گفت: در بحث خودروهای سواری قراردادهای بسیاری بسته شده و باید اجرای کامل آن دنبال شود. بسیاری از مذاکرات و قراردادها نهایی شده و اجرایی شدن آنها و رساندن محصولات به بازار از وظایف امروز است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: درحال‌حاضر تمرکز روی خودروهای تجاری و سنگین است و طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل که از سوی رئیس‌جمهوری کشور تاکید شده فرصتی طلایی است زیرا عمق ساخت داخل قطعات این خودروها، کاهش آلودگی و نیز ذخیره سوخت و جلوگیری از خروج ارز فرصت‌های بسیاری برای صنعت خودرو کشور فراهم می‌کند. او تصریح کرد: پیشرفت‌های خوبی در این زمینه شده و نتایج خوبی به‌دست آمده است. معظمی درباره ادامه قراردادهای خودرویی در بخش تجاری نیز اعلام کرد: قراردادهای دیگری تا پایان سال خواهیم داشت که در زمان خودش رسانه‌ای خواهد شد.

گذشته تکرار نمی‌شود
همچنین در بخش دانشگاهی، یکی از استادان به تجربه صنعت خودرو ایران اشاره و تاکید کرد: ایران به ‌شرایط قبل بازنمی‌گردد. امیرحسن کاکایی، عضو هیات‌علمی دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: تحریم‌های ظالمانه امریکا در گذشته حتی شامل قطعه‌سازان نیز شده بود زیرا آنها به درستی دریافته بودند صنعت خودرو صنعتی کلیدی برای ایران است. او افزود: در گذشته با وجود تحریم ورود برخی قطعات، واردات خودرو بسیار راحت بود. اما در قراردادهای جدید طرف خارجی دیگر نمی‌تواند به راحتی عقب‌نشینی کند زیرا به لحاظ مالی درگیر همکاری شده و سرمایه‌گذاری کرده است. تجربه‌های گذشته در قراردادهای جدید لحاظ شد. بنابراین مسائل گذشته به این راحتی دیگر نمی‌تواند از سوی شرکای بین‌المللی اتفاق بیفتد. کاکایی در ادامه اشاره کرد: همچنین برنامه‌های توسعه‌ای در صنعت خودرو دیده شده که در ۲ سال گذشته باعث جهش بزرگی در این صنعت شده است. صنعت خودرو در حال ورود به لایه‌های عمیق‌تر این صنعت به طور خاص توسعه قطعه‌سازان بوده که به قراردادهای بیشتر در سطح بین‌الملل نیاز دارد. مدرس دانشکده مهندسی خودرو اظهار کرد: صنعت قطعه برای همراهی با صنعت خودرو و رسیدن به جایگاه ویژه نیاز به تحول دارد. در این بحث صنعت خودرو خود در حال سرمایه‌گذاری است اما در ادامه در سطح دیگر نیاز است صنعت قطعه نیز متحول شود تا زمینه ارتقای کیفی فناوری به وجود آید. او گفت: این امر در حال انجام بوده و مذاکرات بسیاری شده است. البته برخی از این مذاکرات در صنعت قطعه هنوز به نتایج نهایی نرسیده است. از این رو، در ادامه ممکن است روند عمق توسعه صنعت خودرو شتاب کمتری داشته باشد. عضو هیات‌علمی دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: اما تولید روند خود را ادامه می‌دهد و مشکلی در این زمینه به وجود نخواهد آمد. در قراردادهای جدید می‌توان گفت صنعت خودرو با تجربه‌های گذشته ضدضربه‌تر شده است. به طور قطع دیگر به سال‌های ۹۰ و ۹۱ برنمی‌گردیم.

شتاب در طراحی
کاکایی درباره مسئله ارز و منابع مالی در این بخش نیز گفت: امروز در داخلی‌سازی‌ترین خودروهای کشور نیز یک سلسله مواد اولیه وارد می‌شود که به ارز وابسته است. بنابراین در این باره نیز راه‌حل‌هایی وجود دارد.او گفت: تحریم‌های سفت و سخت اوایل دهه ۹۰ باعث تقویت قطعه‌سازان داخلی شده و صنعت خودرو توانست از آن برهه سخت عبور کند. همچنین مذاکرات ۲ سال گذشته در زمینه ارتقای کیفی فناوری‌ها باعث شده تا پیشرفت‌های خوبی در امر تولید و تامین قطعات به وجود آید. این فعال دانشگاهی اظهار کرد: موقعیت امروز صنعت خودرو ایران متفاوت از گذشته است. به طور قطع در این بستر با وجود پیشینه و تجربه‌ها راه‌حل‌های متفاوت و جدیدی خواهیم داشت. کاکایی به طراحی خودرو و قطعات خاص در داخل اشاره کرد و گفت: خودروسازان در حال پیگیری طراحی برخی قطعات خاص و به طور خاص‌تر خودرو با همکاری شرکای بین‌المللی هستند. این موقعیت نیز به کمک ما می‌آید و نمی‌گذارد توسعه و پیشرفت صنعت خودرو کشور دچار آسیب شود. وی تاکید کرد: امروز باید به دنبال تقویت ظرفیت‌های داخلی باشیم و حداقل برخوردهای بین‌المللی این است که شتاب حرکت جهشی این صنعت را کمتر کند. تولید صنعت خودرو در ۴ و ۵ سال گذشته متوقف نشد و تجربه‌های با ارزشی حاصل شد. وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در قراردادهای جدید هدایت‌های خاصی برای تکرار نشدن گذشته داشتند و نکات ریزی دیده شده است. اما طبیعی است توسعه این صنعت زمان‌بر بوده و چند سالی زمان نیاز است تا نتایج این عمق جهش را در صنعت خودرو کشور شاهد باشیم. کاکایی در پایان گفت: اگر تحریم‌ها به وضعیت سال‌های ۹۰ و ۹۱ نیز برگردد صنعت خودرو قدرتمندتر بوده و مشکلی در این باره نخواهیم داشت زیرا تا حد زیادی برنامه‌ها از پیش دیده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*