«

»

مارس 03

بنگاه ها باید به سمت کارآمدی و مشارکت بین المللی بروند

184A2949_resize-600x400
منصور معظمی در پانزدهمین همایش اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی با اشاره به دو نکته کلیدی شرایط بین المللی و بحث بهره وری گفت: ما باید به سمت کارآمدی بیشتر حرکت کنیم و بنگاه‌های ما نیز باید به سمت بزرگ شدن و بالا رفتن قدرت و رقابت بروند و باید برای سنجش خودمان با بزرگان بنگاه‌ها بسنجیم و به سمت برندسازی حرکت کنیم.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با تاکید بر بزرگ شدن و کارامدی بنگاهها و شرکت ها گفت : توسعه یافتن لازمه برند سازی است و امروز به برند سازی و قابلیت پذیری در سطح بین الملل توجه بیشتری می شود .

معظمی با اشاره به آثار مثبت برجام بر اقتصاد و صادرات کشور تصریح کرد: یقیناً لازم است ارتباطات ما با جهان ارتباطاتی منطقی براساس حفظ منافع کشور باشد و این در تقابل و خلاف ارزش‌ها نیست و نخواهد بود.

رئیس هیات عامل ایدرو تأکید کرد: سعی کنیم هزینه‌های رفتاری‌مان را کاهش دهیم که برای کشور لازم است و اجازه دهیم حرف‌ها از بستر خودش گفته شود مسایل خارجی مسایل نظامی امنیتی و غیره از جایگاه خودش باشد که تداخل اینها هزینه‌زاست.

وی ادامه داد: انقلاب صنعتی و حاکمیت دیجیتال در بنگاه‌ها بسیار جدی است و استفاده از این فناوری در بنگاه‌ها ضروری است.

رئیس ایدرو همچنبن تصریح کرد: بدنه دولت به شدت از نیروهای کیفی خالی شده و این جای نگرانی دارد. اکثریت قاطع مدیران سرمایه‌های کشور و دارای تجربه و دانش‌اند و ما باید اینها را پاس بداریم.

معظمی با بیان اینکه از پروژه تربیت ۵۰۰ مدیر آن طور که شایسته بود استقبال نشده ، اظهار کرد: سازمان مدیریت صنعتی برای تربیت مدیران صنعتی بنگاه‌های کشور بدون چشم داشت اقتصادی آماده است و این فرصتی برای بنگاه‌ها و به نفع آنهاست چرا که هیچگاه از آموزش و بهنگام‌ کردن ضرر نمی‌بینیم.

معظمی یادآور شد: مدیران استراتژیک باید بتوانند قابلیت انطباق بنگاه با شرایط بین‌الملل را داشته باشند. چرا که در حالت عدم اطمینان کامل به شرایط بین‌المللی کار بسیار سخت و ریسک است در این حالت مدیران بنگاه‌ها باید به صلاح دانایی، آموزش و آخرین تکنیک‌ها مجهز باشند.

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این همایش تصریح کرد: بهره‌وری برای سرآمد کردن بنگاه‌ها ضروری است و بخش خصوصی در این زمینه دغدغه و حساسیت بیشتری نسبت به بخش دولتی دارد مشارکت کنیم و با استفاده از خرد جمعی ببینیم که چگونه می‌توان تبادل افکار را صورت داد و تجارت مثبت در عین رقابت در اختیار دیگران قرار داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*