«

»

فوریه 22

انشاءالله همه مدیران مانند ظریف عمل کنند تا رضایت رهبری را داشته باشند

n82839884-72195896
عضو هیات علمی دانشگاه صنعت نفت و سفیر اسبق کشورمان در برزیل گفت:جناب آقای دکتر ظریف، تیم ایشان و وزارت امور خارجه، باید به خودشان ببالند و باعث افتخار است که این گونه حمایت رهبری را دارند. انشاءالله همه مدیران بالاخص مدیران کلان کشور بتوانند به گونه ای برخورد و عمل کنند که در کلان، رضایت حضرت آقا را داشته باشند.

منصور معظمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: تجلیل یا تمجید رهبری از آقای ظریف، به منزله برآورده شدن انتظارات ایشان در مواجهه با مسائل بین الملل و زیاده خواهی ها و اقدام های خلاف عرف دیپلماتیک و بین المللی برخی از کشورهاست.
وی گفت: فرمایشات حضرت آقا بیانگر این است که ایشان فعل و انفعالات، جریان های سیاسی و اتفاق هایی که در مسائل بین الملل صورت می گیرد را بسیار دقیق مانیتور می کنند.
سفیر اسبق کشورمان در برزیل تصریح کرد: در این راستا مقام معظم رهبری به چگونگی رفتار مجریان سیاست خارجی هم دقت دارند و طبیعی است که باید رفتار و برآیند سیاسی ما در خارج از کشور به گونه ای باشد که راهبردهای کلان حضرت آقا را بیان کند.
معظمی گفت: وقتی رهبری بر مدیریت جهادی تاکید می کنند، این نوع مدیریت معنا و مفهومی خاص دارد. اگر کمی به گذشته و سال های اولیه انقلاب و بویژه دوران دفاع مقدس برگردیم، آن روحیه مدیریت جهادی بود که مانع از شکست ما در جنگ شد و توانست جنگ را به آن صورت اداره کند که با وجود حمایت های مستقیم و غیر مستقیم تمام جهان از صدام علیه ما ایشان نامه نوشتند و کتبا اعلام کردند به هر آنچه خواستید رسیدید. این نشان می دهد که با بکارگیری انواع دیپلماسی ما در دفاع مقدس بود که توانستیم به موفقیت دست یابیم.

**آقای ظریف و وزارت خارجه باید به خود ببالند
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جناب آقای دکتر ظریف، تیم ایشان و وزارت امور خارجه، باید به خودشان ببالند و باعث افتخار است که این گونه حمایت رهبری را دارند. انشاءالله همه مدیران بالاخص مدیران کلان کشور بتوانند به گونه ای برخورد و عمل کنند که در کلان، رضایت حضرت آقا را داشته باشند.
سفیر اسبق کشورمان در برزیل همچنین در ارزیابی روند دیپلماسی خارجی کشورمان بویژه در مساله برجام گفت: برجام، برآیندی بود که در مجموع به یک سری توافق ها منتج شد. این توافق ها دارای نکات مثبت بسیار فراوان و برخی نکات دیگر هم است که به دلیل عدم پایبندی طرف های مقابل برجام نتوانستیم به آنها دست یابیم.
این دیپلمات اسبق کشورمان گفت: برجام فرصتی به وجود آورد که آثارش را در اقتصاد و صحنه بین المللی می بینیم. اما یادمان باشد برجام، فتح الفتوح نبود و قرار نبود همه مشکلات کشور را حل کند، بلکه یک فرصت بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: نکته دیگری که در برجام روشن شد بدعهدی آمریکائی ها بود و نشان داد که نمی شود به قول و قرار و تعهدات آمریکائی ها اطمینان کرد.

**دولت در قضیه برجام زحمت بسیار کشید
وی افزود: دولت در قضیه برجام بسیار زحمت کشید. شخص رئیس جمهوری و تیم آقای ظریف و همکارانشان توانستند آن را به نتیجه برسانند اما در آمریکا تیم جدیدی بر سر کار آمد که بعضی از آنها، بی منطق و زورگو هستند و حرف هایی غیر منطقی می زنند.
**نتانیاهو اوج رذالت رژیم صهیونیستی را به جهان نشان داد
سفیر اسبق کشورمان در برزیل در خصوص اظهارات سخیف نتانیاهو نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی در کنفرانس مونیخ هم گفت: نتانیاهو با این اقدام اوج سفاهت و رذالت رژیم جعلی صهیونیستی را به دنیا نشان داد.
معظمی گفت: انتظار داریم اروپایی ها عاقلانه رفتار و در عمل اثبات کنند که از یک بلوغ کافی و لازم برخوردارند.
رهبر انقلاب در بیانات روز 29 بهمن در دیدار مردم تبریز با اشاره به برجام و مذاکرات هسته ای تاکید کردند: ‘ما نتیجه اتکاء به خارجی‌ها را در قضیه برجام مشاهده کردیم و در قضیه مذاکرات هسته‌ای به آنها اعتماد کردیم اما سودی نبردیم البته خوشبختانه مسئولان برخورد خوبی با این مسئله دارند و وزیر امور خارجه که باید از او تشکر کرد، با خباثت امریکایی ها و به نعل و به میخ زدن اروپایی‌ها، برخورد خیلی خوب و قوی دارد که این راه باید ادامه یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*