«

»

فوریه 14

صنعت قطعه سازی ناچار به همراهی با قطعه سازان جهانی است /صنعت خودرو نیازمند همراهی سیستم بانکی است

82B01557-2A6C-47AE-4804-F79B48CB9076

رییس هیات عامل ایدرو در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو با اشاره به اینکه صنعت خودروی کشور در حال پرواز است گفت : مجموع تولیدات کشور از سال ۴۷ تا ۷۵ حدود ۲۴۰ هزار دستگاه بوده است، از سال ۵۷ تا روز گذشته نزدیک به ۲۱ میلیون خودرو در کشور تولید شد.

به گزارش ایدرونیوز ،منصور معظمی با تاکید بر اینکه سیاست جدی جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش کیفی خودروهای تولیدی است تصریح کرد : اگر چه صنعتگران روزهای سخت تری را پشت سر می گذارند اما رضایتمندی مردم در بخش کیفی را به دنبال دارد و تلاش می کنیم رضایت مردم را در این زمینه کسب کنیم.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به محورهای پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو و ۱۵۰۰ قطعه سازی که در کشور به ثبت رسیده است اظهار داشت : توجه به صنعت قطعه سازی سبب کاهش واردات خواهد شد و این از سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به اینکه قطعه سازان ۱۳ قرارداد همکاری مشترک با شرکت های خارجی بستند ، افزود : در ۶ قرارداد همکاری بین المللی صنعت خودرو که بسته شده بر حمایت از قطعه سازی کشور و ارتقای آن تاکید شده است.

وی تصریح کرد : صنعت قطعه سازی راهی جز وصل شدن و همکاری مشترک با صنعت جهانی و توسعه آموزش ندارد‌.

معظمی با بیان اینکه در صنعت خودرو و قطعه سازی متاثر از سیاست های پولی و بانکی هستیم از نمایندگان مجلس خواست جایگاه قانونگذاری در این زمینه کمک کنند.

وی افزود : توجه به صنعت قطعه سازی در کوتاه مدت می تواند معضل اشتغال را تا حدودی حل کند .

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به اینکه باید شفافیت در میزان سهام خودروسازان به وجود آید بر مشارکت بیشتر بخش خصوصی تاکید و تصریح کرد : سرمایه گذاری در قطعه سازی و به روزآوری آنها برای حضور در بازار رقابت جهانی مهم است.

معظمی در پایان سخنان خود با بیان اینکه درهای کشور بر روی سرمایه گذاران خارجی باز است گفت : ما آماده پذیرش سرمایه گذاران خارجی هستیم به شرط اینکه مشارکت و سرمایه گذاری همراه با تکنولوژی را وارد کشور کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*