آمادگی ایدرو برای همکاری با شرکت های دانش بنیان در جهت بهره گیری از تکنولوژی بلاک چین ( زنجیره بلوکی ) » دکتر منصور معظمی

«

»

ژانویه 24

آمادگی ایدرو برای همکاری با شرکت های دانش بنیان در جهت بهره گیری از تکنولوژی بلاک چین ( زنجیره بلوکی )

191505_orig_c8c883f8
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به اینکه تکنولوژی زنجیره بلوکی حوزه های گسترده ای از زندگی روزمره بشری و شیوه رایج در کسب و کارهای مختلف را به صورت بنیادین تغییر خواهد داد ، تصریح کرد : زنجیره بلوکی طی ۳ تا ۵ سال آینده بر گستره ای از صنایع و در عرصه های مختلف مالی ،‌ اقتصادی و تجاری ،‌تاثیر قابل توجهی بر جای خواهد گذاشت.

به گزارش شاتا به نقل از ایدرو نیوز منصور معظمی افزود: با توجه به کارکرهای جدید زنجیره زنجیره بلوکی و استقبال بزرگترین بنگاه های حوزه تکنولوژی اطلاعات از این تکنولوژی ، انتظار می رود بین ۲۰ تا ۳۰ حوزه کاربردی تکنولوژی زنجیره بلوکی در طی سال ۲۰۱۸ تست شده و ۱۰ تا ۲۰ حوزه تجاری موفق از بین آنها تا اواخر سال ۲۰۲۰ گسترش پیدا کند .

رئیس هیات عامل ایدرو افزود : کسب و کارهای به بلوغ رسیده با استفاده از این تکنولوژی ها در حال حاضر وارد بازار شده و بیش از صد راه حل مبتنی بر زنجیره بلوکی شناسایی شده است . وی تصریح کرد : در حال حاضر تعدادی از سازمان ها و شرکت ها در این حوزه مطالعاتی را انجام دادند که از ان جمله می توان از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، ‌شورای عالی فضای مجازی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نام برد .

معظمی با اشاره به ماهیت و پیچیدگی ابعاد تکنولوژیک و شناخت جهت گیری های جهانی توسعه تکنولوژی تصریح کرد : بهره گیری مناسب از این تکنولوژی ها در سیاست گذاری ها ، طراحی و تدوین برنامه های توسعه ای و شکل دهی مشارکت های بین المللی ضرورت دارد .

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرد : با توجه به ماهیت و ابعاد تکنولوژیک ، ایدرو ‌آمادگی دارد تا به عنوان سرمایه گذاری در توسعه راه حل های کاربردی با مشارکت شرکت های دانش بنیان و نوپا ( استارتاپ ها ) و استفاده از تجارب بین المللی ، ایفای نقش کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*