اصلاح مصرف بهینه انرژی با سیاستهای قیمتی و غیر قیمتی امکان پذیر است/ ثابت نگه داشتن قیمت حاملهای انرژی به صلاح نیست » دکتر منصور معظمی

«

»

ژانویه 13

اصلاح مصرف بهینه انرژی با سیاستهای قیمتی و غیر قیمتی امکان پذیر است/ ثابت نگه داشتن قیمت حاملهای انرژی به صلاح نیست

184A3349
رییس هیات عامل ایدرو گفت : ما برای اصلاح مسیرمصرف بهینه انرژی راهی به جز پیگیری سیاست های قیمتی و غیر قیمتی نداریم و باید دراین مسیر حرکت کنیم .

به گزارش شاتا منصور معظمی در همایش تقدیر از برگزیدگان سومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی تصریح کرد : انتظاراز نمایندگان و دولت این است که در سیاستهای قیمتی هر انچه خیر و صلاح مردم است را اعمال کنند و این خیر وصلاح به هیچ وجه در ثابت نگه داشتن قیمت حاملهای انرژی نیست .

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به ساختار ذهنی شکل گرفته همگان مبنی بر اینکه ما که در کشور ثروتمندی هستیم ، تصریح کرد : این نقطه شروع ، اشتباه است که ما را به لحاظ بهره وری به پایین ترین سطح رسانده است.

معظمی با تاکید بر اینکه باید بحث فرهنگ سازی را در عرصه رسانه و هنر جدی بگیریم خاطر نشان کرد : ما برای اصلاح در مسیر مصرف بهینه انرژی راهی به جز پیگیری سیاست های قیمتی و غیر قیمتی نداریم و باید این مسیر را بدون تعارف جلو ببریم .

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرد : مجلس به هنگام بررسی بودجه مجموع سیاست های قیمتی و غیر قیمتی را در حوزه انرژی لحاظ کند .

رئیس هیات عامل ایدرو یادآور شد : در بخش انرژی باید به دنبال انرژی های نو برویم و سهممان را از انرژی های فسیلی کمتر کنیم .

وی اظها رکرد : برآورد مراکز پژوهشی جهان نشان می دهد که مصرف انرژی فسیلی تا سال ۲۰۵۰ کاهش می باید اما کماکان سهم نفت و گاز همچنان بالا خواهد بود و این موضوع به ما دیکته می کند که به نقش فناوری جدید در حوزه انرژی بیشتر توجه کنیم.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به قراردادهای امضاء شده در صنعت خودرو پس از برجام گفت : یکی از این مشارکت ها قرارداد ایدرو و رنو بود که سهم اصلی آن با خودروساز صاحب برند است که به همراه خود تکنولوژی جدید را به همراه خواهد داشت.

معظمی تاکید کرد : در بخش انرژی هم باید چنین مشارکت هایی را داشته باشیم تا بتوانیم در مسیر مدیریت مصرف انرژی گام هایی برداریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*