سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و وزارت صنعت چک سند همکاری صنعتی امضا کردند » دکتر منصور معظمی

«

»

اکتبر 09

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و وزارت صنعت چک سند همکاری صنعتی امضا کردند

478A5488
در این سند همکاری که منصور معظمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و ادوارد موریچکی معاون وزیر صنعت و تجارت چک آن را امضا کردند ، طرفین در خصوص فعالیت حوزه صنایع ریلی و رفع موانع بانکی همکاری خواهند کرد.
به گزارش ایدرونیوز ، رییس هیات عامل ایدرو در دومین کارگروه صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و وزارت صنعت جمهوری چک گفت: تمرکز ایدرو بر روی مگا پروژه هاست و سعی دارد با کمک بخش های خصوصی و شرکای خارجی توسعه و رشد اقتصادی برای کشور در این زمینه فراهم آورد.
منصور معظمی با اشاره به افزایش حجم مناسبات تهران – پراگ اظهار داشت : فرصت های زیادی را برای شناخت ظرفیت ها و قابلیت های دو کشور پیش رو داریم و می توانیم با بهره گیری از آن ها اساس یک رابطه دو جانبه را به وجود آوریم .
478A5396
معظمی با اشاره به علاقه مندی ایران به توسعه روابط با جمهوری چک تصریح کرد: بعد از برجام یک بیشترین قراردادها در کشور را ایدرو انجام داده و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران می تواند در حوزه گوناگون به عنوان یک دروازه عمل کند تا شرکت های صنعتی دو کشور در کنار هم قرار گیرند.
در ادامه ، سفیر جمهوری چک در تهران تاکید کرد: به واسطه فرصت های زیادی که بین جامعه جهانی و ایران است، خواستار افزایش روابط همکاری خود با ایران هستیم .
استفانک چومبا گفت : هیچ جایگزینی برای برجام نمی بینیم و هر تصمیمی در برجام گرفته شود جایگاه ما مشخص و تغییری در آن پدید نمی آید . وی تصریح کرد: دولت چک معتقد است که این کشور همراه با جامعه جهانی از برجام حمایت خواهد کرد و اگر اختلافی هم باشد آن را حل کرده و راهی بجز برجام نمی شناسیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*