روابط صنعتی ایران و روسیه گسترش می یابد » دکتر منصور معظمی

«

»

سپتامبر 20

روابط صنعتی ایران و روسیه گسترش می یابد

110
دکتر منصور معظمی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره اینکه سازمان گسترش می تواند دروازه ورود شرکت های روسی به ایران باشد گفت : خوشبختانه بعد از برجام فرصتهای خوبی بین ایران و روسیه فراهم شده و ما انتظار داریم توافق های امضاء شده عملیاتی شوند .
منصور معظمی افزود : روابط بین ایران و روسیه روابط استراتژیک و دراز مدت است و ما اینجا هستیم که روابط را تسهیل کنیم و امکان مراوده شرکتهای دوطرف برقرار شود.
تفاهم نامه همکاری میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شورای توسعه اقتصادی و تجاری روسیه امضاء شد

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به اینکه بعد از برجام ، بزرگترین شرکتهای بین المللی را در ایدرو ملاقات کرده ایم و تفاهم نامه ها و قراردادهای بزرگی در ایدرو انجام شده است ، افزود : خوشحالیم که در این حجم بسیار بالا ارتباطات بین المللی در سازمان ما فراهم شده است . سازمان ما تقریبا در تمام بخش های مهم صنعتی از جمله صنایع بزرگ و صنایع استراتژیک فعالیت دارد .
وی افزود : اخیرا دولت روسیه زمینه های مناسبی را در خصوص تسهیلات مالی ، فاینانس و روادید برای ایران فراهم کرده است و این فرصت خوبی است برای شرکتهای روسی و ایرانی که همکاری دوجانبه ای داشته باشند.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به تراز تجاری غیرمتوازن ایران و روسیه گفت : شرکتهای ایرانی باید از فرصت پیش آمده استفاده نمایند و تجهیز شوند تا بتوانند وارد بازار روسیه شوند .

وی افزود : بازه زمانی قراردادها ۲ ساله است و علاوه بر مشکلاتی که در حوزه مسائل مالی و بانکی وجود دارد ، مهم ترین مساله عدم شناخت شرکتهای دوطرف نسبت به تواناییهای یکدیگر است زیرا اطلاعات زیادی از همدیگر نداریم و این تفاهم نامه ها می تواند زمینه های مناسب آشنایی و استفاده از توانمندیهای یکدیگر را فراهم کند.
رئیس هیات عامل ایدرو با بیان اینکه بازار ایران بر روی تمام شرکتهای معتبر بین المللی که در ایران سرمایه گذاری کنند باز است گفت : حضور شرکتهای روسی هم در ایران منوط به سرمایه گذاریهای مشترک است.

معظمی گفت : حوزه فعالیت این تفاهم نامه ها وسیع است و بیشتر به علاقه مندی طرفین و تواناییهای آنها بستگی دارد .
شورای توسعه اقتصادی و تجاری روسیه یکی از نهادهای اقتصادی روسیه محسوب می شود که بیش از ۱۰ هزار شرکت مهم اقتصادی روسی را در زیرمجموعه خود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*